М'ясна підлива до рису
(покроковий рецепт з фото)
Захотілося мені якось поекспериментувати і приготувати м'ясну підливу, спробувала - сподобалася, правда, схоже більше на соус, ну да не біда, головне, що дуже смачна.
Для приготування цієї підливи знадобиться чимало часу, але зате його можна довго зберігати в холодильнику і використовувати, коли потрібно. Соус виходить дуже насиченим і дуже смачним. Спочатку підливу готуємо в духовці, а потім варимо.
- М'ясний бульйон - 2 L
- Яловичина, голяшка без кістки - 600 грам
- Куряча шкіра - 200 грам
- Лавровий лист - 3 штуки
- Лук-пориста - 1 штука
- Морква - 1 штука
- Пастернак - 1 штука
- Svinaya шкіри - 150 грам
- Сіль - 2 чайних ложки
- Вино біле напівсухе - 750 мілілітрів
- Корінь селери - 50 грам
- Курячі каркаси - 300 грам
- Цибуля ріпчаста - 1 штука
- Перець чорний горошком - 7 штук
- Масло оливкове - 1 Чайна ложка
- Борошно пшеничне - 4 Ст. Ложки
- Свиняча рулька - 750 грам
- Гілка свіжого чебрецю - 1 штука
Ця підлива або соус - класичний приклад англійської кухні, коли в хід йдуть гомілки, шкіра, жилаве м'ясо, різні коріння - додавати можна все. Перед початком приготування м'ясного соусу ставимо духовку на розігрів на температуру 230 градусів. Те м'ясо, яке піддається нарізці, ріжемо великими шматками.
Лук і моркву очищаємо від шкірки, інші овочі промиваємо. А потім ріжемо на великі шматочки.
Змащуємо дно глибокого піддону крапелькою рослинного масла і викладаємо туди упереміш м'ясо з овочами. Запікаємо м'ясо з овочами в духовці при температурі 230ºC 15 хвилин на середньому рівні, перемішуємо - і продовжуємо запікати на тій же температурі ще 15 хвилин.
Потім посипаємо м'ясо з овочами борошном, перемішуємо все, і залишаємо в духовці ще на 5 хвилин - якщо нам потрібен соус зовсім блідого кольору, з 10 хвилин - для карамельного, 15-20 - для коричневого.
Коли мука досягла бажаного кольору, вливаємо вино, перемішуємо все, як слід отскребать від дна все прігаркі, відсуває піддон в духовку ще на 10-15 хвилин, поки суміш вина і борошна з жиром НЕ зв'яжеться.
Клейку масу з м'яса і овочів перевалюємо у велику каструлю і заливаємо м'ясним бульйоном. Додаємо лавровий лист, чебрець і чорний перець. Чи не солимо. Каструлю цю на самому слабкому вогні тримаємо під не повністю прикритою кришкою мінімум 3 годину.
Після закінчення варіння відокремлюємо рідина від м'яса і овочів за допомогою металевого сита, допомагаючи виділенню соку ложкою або товкачем.
З соусу потрібно видалити весь жир, для цього ставимо його в холодильник або на балкон (якщо зима) на ніч, а вранці можна зішкребти весь замерзлий жир.
Соус, по суті справи, готовий. Його залишається тільки довести до бажаної консистенції і видалити залишки жиру. Для цього каструля встановлюється над середньо-слабким вогнем із зсувом, і паралельно йде випарювання і збір жирної пінки. Пінку я поміщала ось в такий ось Жіроотделітель, соус повертала в каструлю, жир зливала, і так далі, і так далі, і так далі. Потім соус солимо.