Качка в соусі «ткемалі» з медом
(покроковий рецепт з фото)
В даному рецепті хочу запропонувати один з варіантів попереднього маринаду для качки, приготовленої по так добре всім відомим рецептом. Даний спосіб - мій експеримент.
Таку качку, як на мене, запросто можна подавати на святковий стіл. Від соковитого ароматного м'яса птиці навряд чи хтось зможе відязикатися Рецепт, як приготувати качку в соусі "ткемалі" з медом, прямо перед вами. Успіхів!
- Качка - 1 штука
- Соус "ткемалі" - 2 - 3 Ст. Ложки (я взяв зелений)
- Яблуко - 3 - 4 штуки (бажано, щоб вони були кислими)
- Мед - 2 - 3 Ст. Ложки
- Сіль - 2 чайних ложки (за смаком)
Качка у мене невелика, хоч і домашня. За вагою трохи менше 2 кг.
Соус "ткемалі" я взяв зелений, він покіслее.
Кладу в чашку дві столові ложки меду. Я взяв гречаний заради аромату.
Змішую соус "ткемалі" з медом в рівних пропорціях.
Так як домашня качка вельми жирна, я проколюю її вузьким ножем в найбільш товстих місцях. Цим я добиваюся проникнення маринаду всередину качки і (згодом) максимального витапліванія з неї жиру. Обмазую качку маринадом з усіх боків і ретельно всередині. Навмисно не використовую додаткових прянощів, т.К. Соус "ткемалі" dostatochno ароматичні, не варто забивати смак самої качки. Залишаю качку маринуватися деякий час (хвилин 20).
Поки качка маринується, займемося яблуками. Я взяв зелені узбецькі, але з таким же успіхом можна використовувати і "антонівку" .
Ріжу яблука четвертинками, видаляю насіння, а ось шкірку не очищують. Вона допоможе часточок яблук зберегти відносну цілісність.
А далі просто шаткую їх таким чином. На цьому етапі якраз і використовую сіль. По-перше так яблука дадуть більше соку, а по-друге з метою Просолов качку зсередини.
Фарширую качку яблуками, ретельно проштовхуючи їх подалі всередину. Хочу звернути увагу на те, що не варто набивати качку занадто щільно. Яблука можу і не пропектися, і не віддати свій аромат в повному обсязі. Мені 4-х яблук вистачило цілком.
Далі скріплюю черевце качки так, щоб не залишилося великих отворів і аромат яблук максимально просяк качку зсередини. Можна використовувати для цього як зубочистки, так і грубу нитку. Тонка нитка може прорвати краю в процесі запікання.
Укладають качку в рукав для запікання, роблю 4-5 проколів зубочисткою. Розігріваю духовку, деко встановлюю в середину, убавляю температуру до 180 градусів. У мене духовка з режимом конвекції.
Через пів години, коли жирок трохи витопиться, дістаю деко, акуратно перевертаю качку пару раз з боку на бік, щоб жир і сік рівномірно розподілилися по спинці качки, і ставлю назад. Температуру зменшую до 150 градусів, залишаю запікатися на 45 хв.
Через 45 хв повторюю процедуру з повертання качки. Таким чином я контролюю, щоб спинка качки не пригорає до рукаву. Потім залишаю ще на 45 хв.
Через 45 хв качку дістаємо, акуратно розрізаємо рукав, щоб не пролити сік, що утворився, рясно поливаємо цим соком качку. Потім в такому вигляді знову ставимо качку в духовку до утворення більш рум'яної скоринки (хвилин 5-10).
Отже, наша качка готова! А з огляду на те, що качка - досить ситне блюдо, рекомендую подавати на гарнір овочі та соління. Шикарно підійде салатик з хрусткою квашеної капустки, мариновані або солоні грибочки.
Я зробив салатик зі свіжих помідорів, огірочків, зеленого цибульки і часничку. З сільською соняшниковою олією, так ароматно пахне насінням, це просто пісня!
Смачного!