Хінкалі (майстер клас)
(покроковий рецепт з фото)
Хінкалі - страва родом з Грузії. По суті це невеликий мішечок з складочками і соковитою начинкою. Кажуть, що чим вправнішим господиня, тим більше вона робить складочок. Спробуємо?
Подавайте хінкалі в гарячому вигляді, полив розтопленим маслом, з перцем грубого помелу, зеленню, сметаною і соусом ткемалі - все-таки це грузинське блюдо! Їдять хінкалі руками, тримаючи за хвостик, обережно надкусивая, щоб уникнути надмірного витікання соку в роті.
До складу сванской солі входять: подрібнений часник, сушена кінза (можна замінити коріандром), сушений кріп або його насіння, мелений червоний перець. Іноді додають мелений тмин, шафран і подрібнені стручки пажитника.
Хай щастить!
- Борошно пшеничне - 4 склянки
- Вода - 1 Склянка
- Рослинна олія - 3 Ст. Ложки
- Яйце - 1 штука
- Фарш - 600 грам (свинячо-яловичий)
- Цибуля - 1-2 штук
- Зелень - За смаком
- Сванська сіль - 1 Чайна ложка
Підготуйте продукти. Найсвіжіше м'ясо перекрутити на фарш (помел великий). Співвідношення свинини і яловичини - на ваш розсуд. В оригінальному рецепті використовується баранина, але все частіше можна побачити, як хінкалі готують з яловичини з додаванням свинини (1 кг фаршу = 700 г яловичини, 300 г свинини). Зелень зазвичай - кінза, але я її не люблю, тому замінюю на кріп і зелена цибуля.
Приготуйте тісто. Для цього просійте борошно в глибоку посудину, але не всю, приблизно 1 стакан відставте поки. У центрі зробіть поглиблення, туди розбийте яйце і влийте рослинне масло.
У склянці води розчиніть половину чайної ложки солі. Почніть ложкою замішувати тісто, підливаючи воду.
Замісити тісто. Накрийте його серветкою і залиште на 30 хвилин відпочивати.
Приготуйте фарш. Для цього в мисці з'єднайте свіжий фарш з рубаним луком і зеленню, половиною чайної ложки солі (без гірки). Влийте половину склянки крижаної води. Руками вимішайте добре фарш, він повинен взяти воду. Не хвилюйтесь, рідким фарш не буде.
Фарш готовий! Можна покласти дрібку чорного меленого перцю.
Відріжте від тіста шматочок, підмішування його і тонко розкачати на столі, присипаному борошном. Склянкою або вирубкою для печива виріжте кружечки.
На кожен кружечок тіста покладіть м'ясний фарш. І тепер найцікавіше: підійміть краю і защипують складками «мішечок». Пальцями однієї руки притримуйте складки, а другою рукою продовжуйте робити нові. Незабаром у вас з'явиться акуратний мішечок. Далі складки з'єднайте в красивий і щільний вузлик, який іноді скручують і обрізають або просто з'єднують краї коржа у вигляді мішечка.
Час варіння залежить безпосередньо від розміру ваших хінкалі. Їх варять у солоній воді з лавровим листом. Після того, як хінкалі спливуть на поверхню, варите їх близько 10 хвилин, а потім зберіть шумівкою і викладіть на тарілку.