Квашена капуста (хрустка і соковита)
(покроковий рецепт з фото)
Це старовинний народний рецепт, за яким квасили капусту наші предки. Виходить смачно і корисно, тому що капуста квас у власному соку. Незамінний рецепт для зимового меню.
Як приготувати квашену капусту, якщо капуста виявилася сухуватою? Якщо через добу не пішов сік, не знімаючи тарілки додайте 0, 5 склянки води.
Не беріть посуд невеликої кількості, так як капуста повинна лежати дуже щільно. 2 кг капусти поміщаються в 3-літровій каструлі.
- Капуста - 2 кілограма
- Морквина - 1 штука
- Сіль - 45 грам
- Цукор - 1 Чайна ложка
1. Для квашення виберіть правильну капусту. Вона повинна бути плескатої, круглу не беріть.
2. Наріжте 2 кг капусти. Краще використовувати спеціальну шатківницю, так як ножем вийде не зовсім однакова соломка.
3. Моркву натріть на крупній тертці. За рецептом її потрібно трохи, але любителі можуть додати більше.
4. Крім солі і цукру, ніяких приправ я не використовую. Розподіліть їх рівномірно по всій капусті. Потім розділіть її на кілька частин і по черзі кожну добре пам'ятаєте, щоб капуста пустила сік.
5. Пом'яту капусту необхідно по максимуму утрамбувати в каструлю руками, а потім ступкою.
6. Накрийте капусту плоскою тарілкою і зверху поставте банку води в якості гніту. Каструлю краще помістити на велике блюдо, так як з неї буде витікати сік.
7. Квас капуста 3 дня. Але щодня потрібно буде знімати тарілки і проробляти ложкою кілька дірок в утрамбованої капусті до самого дна. Так йдуть зайві гази, і капуста не буде гіркою.
8. Зберігати квашену капусту можна кілька місяців в холодильнику або погребі при температурі від 0 до 5 градусів. Якщо перекладаєте капусту в банки під капронову кришку, обов'язково їх простерилизуйте. Подавати можна з зеленню, з грибочками і цибулею.