Домашня сиров'ялена ковбаса
(покроковий рецепт з фото)
Якщо ви ніколи не робили домашню сиров'ялені ковбаси - не біда. Сьогодні я детально розповім вам всі тонкощі приготування цієї чудової м'ясної закуски, яка легко готується своїми руками.
Втомилися від неякісної магазинної ковбаси? Я розповім, як приготувати домашню сиров'ялені ковбаси за пару тижнів своїми руками. Виявляється, нічого складного в цьому немає, і навіть початківець кулінар зможе відтворити той самий кислувато-солонуватий смак улюбленої ковбаси. На цей раз я готувала її з нежирної свинини (можна брати телятину зі свининою 1:2). М'ясо можна дрібно нарізати, а можна пропустити через велику м'ясорубку. Потім спеції, сіль, коньяк або бренді, натуральна оболонка - і в'ялитися на 3 тижні в темне місце при температурі 15-18 гарусов. Але про все по порядку…
- Нежирна свинина - 1200 грам
- Паприка - 40 грам
- Сіль - 3 Ст. Ложки
- Спеції - За смаком (суміш перців - 2 столові ложки)
- Коньяк - 50 грам
- Мускатний горіх - 3 грами
- Свинячі черева - 1 штук (упаковка)
1. Перепробувавши різне м'ясо для приготування сиров'яленому ковбаси, я прийшла до висновку, що найкраще підходить нежирна свинина або телятина. М'яса нам буде потрібно 1, 200г. Обов'язково - спеції, сіль і коньяк. А заправляти фарш ми будемо в свинячі черева, які без праці сьогодні можна придбати в будь-якому гіпермаркеті.
2. Змішуємо спеції. У мене виходить по одній стловой ложці паприки, меленого чорного перцю, сухого часнику і пекучого перцю. Якщо не любите надто гостре, додайте пекучого перцю зовсім небагато.
3. Нарізаємо м'ясо на шматочки. На фото шматочки показані великі. Я ж рекомендую подрібнити їх якомога дрібніше (за типом рубаних котлет). Можна пропустити через велику м'ясорубку.
4. Тепер додаємо всі наші спеції, сіль і коньяк. Мускатним горіхом злегка присипаємо. М'ясо потрібно дуже добре перемішати. Прямо так, щоб просочився кожен шматочок (перемішуйте м'ясо чистими руками).
5. Тепер відправляємо наше м'ясо на дві доби в холодильник промаринуватися.
6. Натуральна оболонка у вигляді свинячих черевом виглядає так. Вона швидко набухає в теплій воді і відразу готова до використання. Минуле цей час, коли це був дефіцит і черева потрібно було довго і копітко чистити. Сьогодні вони продаються у великих гіпермаркетах і вже відразу готові до застосування без додаткової обробки.
7. Тепер підготовлену оболонку зав'язуємо з одного боку і починаємо дуже щільно її набивати. Можна оболонку на щось натягнути, так буде простіше. Обов'язково зав'яжіть обидва кінці. За формою і розміром ковбасу робіть так, як вам подобається. Я роблю середньої довжини.
8. Тепер підвішуємо нашу ковбасу в темне місце. У мене це балкон. Бажано, щоб ковбаса вялілась при температурі не більше 18 градусів. Безумовно, сіль і коньяк - чудові консерванти (коньяк ще й надає цей особливий впізнаваний смак сиров'яленому ковбаси), але на спеці все ж краще її не сушити. Ще один момент - відсутність мух та іншої живності. Для цього підготуйте вікна (москітні сітки, марлю і т.П.). Ми залишаємо сушитися нашу ковбаску на 3 тижні.
9. У довжину вона усадку майже не дає (якщо щільно набили), а ось в ширину підсохла відчутно. Якщо хочете, щоб готовий продукт мав більш естетичний вигляд, щотижня прокочують її качалкою, тим самим надаючи форму. Я цього ніколи не роблю, тому що смак такий ковбаски виграє над її весняним видом.