Аджика варена на зиму з помідорів
(покроковий рецепт з фото)
Коли настає осінь, починається паніка. І пов'язана вона, звичайно, з консервацією. Треба встигнути наробити запасів, поки є, з чого. Ось, як приготувати аджику варену на зиму з помідорів.
Аджика готується різними способами за різними рецептами. Ви можете самі варіювати, скільки помідорів, болгарського і чилі перців класти. Це суто індивідуальний вибір, який залежить від ваших особистих переваг. У аджику, крім перцю, часнику і цибулі, часто ще кладуть хрін. Тоді вона виходить ще більш міцний, так би язикати, на російський манер.
- Помідори - 5 кілограм
- Перець болгарський - 1 кілограм
- Морква - 1 кілограм
- Цибуля ріпчаста - 600 грам
- Часник - 400 грам
- Перець гострий - 150 грам (кладемо за смаком)
- Масло рослинне - 1, 5 склянки
- Цукор - 1 Склянка
- Сіль неочищена - 0, 5 склянки (кладемо за смаком)
- Оцет 9% - 150 мілілітрів
У нас в наявності пристойна порція овочів, з якими потрібно якомога швидше розправитися. Спершу помиємо їх і позбавимо від зіпсованих частин (якщо потрібно). Особливо це стосується помідорів. На вигляд вони можуть здаватися абсолютно цілими. Розріжте їх і понюхайте. Пахнуть добре - відправляйте в м'ясорубку!
Якщо м'ясорубки немає, скористайтеся блендером. Взагалі-то овочі можна просто дрібно нарізати і згасити, а потовкти вже в процесі варіння. Виходить майже така ж консистенція. Очищаємо болгарський і гострий перці від хвостиків, їх також перемелює.
Чистим морковь, часник і цибулю. Їх можна потерти на тертці, або теж перемолоти в м'ясорубці або комбайні. Кладемо все перемелені овочі в одну велику каструлю, ставимо на плиту.
Коли овочі закиплять, зменшуємо температуру і тушкуємо ще годину. Після чого наливаємо рослинного масла, кладемо цукор, сіль і оцет. Тушкуємо на дуже тихому вогні ще близько двох годин. Потім стерилізуємо банки. Готову аджику закладаємо в банки (до країв) і закочує.
Стерилізувати банки з кришками можна як на паровій бані, так і в духовці, просушити їх після промивання. Перевертаємо банки вниз кришками, залишаємо на добу. Потім відносимо в льох або в холодильник. Ось де я годую.