Рецепт Желе «душа горобини» фото

Желе «душа горобини»
(покроковий рецепт з фото)

Українська кухня
Ягоди, Горобина
Вегетаріанське харчування, Низькокалорійні, Пісні страви
На полуденок, Для дітей, Десерт
Солодке, Заготовки, Десерти, Желе

Запашне, янтарно-рубінове желе з ягід стиглої горобини ви вже пробували? Якщо ні, тоді дивіться мій рецепт, я розповім, як приготувати желе "душа горобини"!

У вересні збирають горобину для зберігання в свіжому вигляді. Ягоди в цей час вже набувають властиву сорту забарвлення і величину, проте досить сильно гірчать, оскільки не подморож. Зате чудово підходять для тривалого зберігання. Щоб зберегти горобину, кисті з ягодами розвішують в прохолодному приміщенні. У вересні збір горобини відбувається саме кистями.

У листопаді після перших заморозків горобину збирають для заготовок. До цього часу гіркоту здебільшого йде і ягоди набувають приємний солодкуватий смак. Горобина в цей період часу дуже легко відділяється від плодоніжок і стає більш соковитою. Зберегти такі ягоди в свіжому вигляді складно - вони швидко втрачають сік і псуються, зате різні заготовки з підмороженої горобини робити можна. У листопаді збирають тільки ягоди.

Користь горобини полягає в унікальному складі її ягід. Горобина містить цілий комплекс вітамінів і мінералів, які необхідні організму. Стиглі ягоди червоної горобини містять органічні кислоти (яблучну, сорбінову, лимонну, бурштинову, винну), дубильні і пектинові речовини, амінокислоти, ефірні масла, чимало калію, магнію, фосфору, заліза та інших мікроелементів. Вітамін А, витамин РР, вітаміни B1, В2 і С, а також вітаміни Р, До, Е. Провітаміну А в зрілих ягодах горобини більше, ніж у моркві, а вітаміну С - ніж в лимонах. Наявність вітаміну Р ставить горобину на одне з перших місць серед інших плодових рослин - він зміцнює нервову систему, усуває дратівливість, безсоння і загальну слабкість організму.

  • Горобина - За смаком
  • Вода - За смаком
  • Цукор - 1 Склянка (на кожну склянку відвару горобини)
желе
1. Підготуйте ягоди, воду і цукор. Приступимо!
желе
2. Ягоди горобини зніміть з кистей і дуже добре промийте в теплій воді, щоб змити весь пил. Покладіть в антипригарним або емальовану каструлю.
желе
3. Залийте водою так, щоб тільки покрило ягоди (врівень з ягодами). Доведіть до кипіння і варіть на повільному вогні до розварювання ягід.
желе
4. Готово.
желе
5. Профільтруйте масу через кілька шарів марлі або щільну тканину. Добре відіжміть сік, змішайте його з цукром в такій пропорції: на кожну склянку соку (відкривається) покладіть 1 склянка цукру.
желе
6. Доведіть швидко до кипіння, варіть поки перестане утворюватися пінка зверху (її потрібно знімати). Зніміть з вогню, остудіть до кімнатної температури.
желе
7. Розлийте по стерильним банкам, накрийте кришками і зберігайте в прохолодному місці. Через кілька годин маса перетвориться в желе.
желе
8. Готове желе зберігається дуже довго. Пробуйте!

Схожі рецепти