Желе «душа горобини»
(покроковий рецепт з фото)
Запашне, янтарно-рубінове желе з ягід стиглої горобини ви вже пробували? Якщо ні, тоді дивіться мій рецепт, я розповім, як приготувати желе "душа горобини"!
У вересні збирають горобину для зберігання в свіжому вигляді. Ягоди в цей час вже набувають властиву сорту забарвлення і величину, проте досить сильно гірчать, оскільки не подморож. Зате чудово підходять для тривалого зберігання. Щоб зберегти горобину, кисті з ягодами розвішують в прохолодному приміщенні. У вересні збір горобини відбувається саме кистями.
У листопаді після перших заморозків горобину збирають для заготовок. До цього часу гіркоту здебільшого йде і ягоди набувають приємний солодкуватий смак. Горобина в цей період часу дуже легко відділяється від плодоніжок і стає більш соковитою. Зберегти такі ягоди в свіжому вигляді складно - вони швидко втрачають сік і псуються, зате різні заготовки з підмороженої горобини робити можна. У листопаді збирають тільки ягоди.
Користь горобини полягає в унікальному складі її ягід. Горобина містить цілий комплекс вітамінів і мінералів, які необхідні організму. Стиглі ягоди червоної горобини містять органічні кислоти (яблучну, сорбінову, лимонну, бурштинову, винну), дубильні і пектинові речовини, амінокислоти, ефірні масла, чимало калію, магнію, фосфору, заліза та інших мікроелементів. Вітамін А, витамин РР, вітаміни B1, В2 і С, а також вітаміни Р, До, Е. Провітаміну А в зрілих ягодах горобини більше, ніж у моркві, а вітаміну С - ніж в лимонах. Наявність вітаміну Р ставить горобину на одне з перших місць серед інших плодових рослин - він зміцнює нервову систему, усуває дратівливість, безсоння і загальну слабкість організму.
- Горобина - За смаком
- Вода - За смаком
- Цукор - 1 Склянка (на кожну склянку відвару горобини)