Рецепт Закваска для житнього хліба фото

Закваска для житнього хліба
(покроковий рецепт з фото)

Українська кухня
Борошно , Дріжджі , Житнє борошно
На швидку руку
Заготовки
Кількість порцій: 1
Час приготування: 3 дн. 23 г. 0 хв.

Аромат і смак хліба, приготованого на такій заквасці, набагато краще магазинного, спеченого на дріжджах. Приготувати закваску зовсім нескладно, одного разу приготована, вона послужить вам довго.

Опис приготування:

Я довго не наважувався приготувати закваску для житнього хліба в домашніх умовах, мені здавалося, що це дуже складно і безуспішно. А ще цих заквасок дуже багато, і треба вибрати і не помилитися. Але знаючи, який хліб печуть в наш час, я запасся терпінням і впевненістю, що все у мене вийде, надумав робити закваску. І ви, де я знайшов рецепт приготування закваски для житнього хліба? В бабусиних записах. Виявляється, моя мама в дитинстві їла тільки домашній хліб, який пекла бабуся на такий ось домашньої заквасці.

Тепер я повністю відязикався від дріжджів магазинних і покупного хліба і для випічки житнього хліба використовую тільки закваску за бабусиним рецептом. Свою закваску я робив 5 діб. Але знайте, що час, коли закваска буде готова, залежить від борошна, від якості води, від температури і від вологості в кімнаті. Так що стежте за своєю закваскою. А тепер - мій рецепт, як приготувати закваску для житнього хліба в домашніх умовах.

  • Житнє борошно - 250 грам
  • Тепла вода - 250 мілілітрів
закваска для житнього хліба - фото крок 1
Для початку нам потрібно змішати 50 г. Муки і 50 г. Теплої води. Гарненько перемішуємо все і відправляємо в невеликий посуд об'ємом десь на 2 L. Я використовую лоточок, мені так зручніше, але банку теж підійде. Накриваємо її рушником, щоб наша закваска не пересихала, ставимо в тепле місце і забуваємо про нашу закваску на добу.
закваска для житнього хліба - фото крок 2
Через добу заглядаємо в банку з тестом: вже має розпочатися невелике бродіння, з'явиться неприємний запах. Нам потрібно, як кажуть, "погодувати" закваску новою порцією борошна і води (по 50 г. Кожного) - і знову залишаємо на добу.
закваска для житнього хліба - фото крок 3
На третю добу запах закваски повинен змінитися на більш приємний. І ми вже можемо побачити невеликі бульбашки. Перемішайте закваску і"погодуєте" : по 50 г. Борошна і теплої води.
закваска для житнього хліба - фото крок 4
На четвертий день закваска майже готова. Чути вже кислий запах, вона збільшилася в обсягах. Потрібно її ще раз підгодувати і добре перемішати. Але в цей період вона може трохи впасти, не хвилюйтесь: це нормально.
закваска для житнього хліба - фото крок 5
І ось останні, п'яту добу - і наша закваска для житнього хліба нарешті готова. Вона виросла і поміняла свій запах з неприємного на кисло-житній. Саме така закваска потрібна нам для приготування житнього хліба.
закваска для житнього хліба - фото крок 6
Забираємо частина закваски, яка нам знадобиться для випічки хліба. Є багато рецептів для хліба, і в кожному потрібна різна кількість закваски. Частину залишаємо в банку, ще підгодувати її водою і борошном. Відставимо в теплому місці, якщо ви через 3-4 дня знову будете випікати хліб. Якщо ні - ставимо закваску в холодильник. Не забувайте підгодовувати кожен день свою закваску, і тоді у вас під рукою завжди будуть домашні"дріжджі" .

Схожі рецепти