Рецепт Сирокопчена ковбаса фото

Сирокопчена ковбаса
(покроковий рецепт з фото)

Українська кухня
М'ясо , Субпродукти , Свинина , Яловичина , Ковбаса
Вегетаріанське харчування
На обід , На вечерю
Кількість порцій: 10
Час приготування: 3 дн. 23 г. 0 хв.

Якщо вам подобається сирокопчена ковбаса, то ви можете приготувати її в домашніх умовах. Незважаючи на тривалість її приготування, результат варто очікувань. Пропоную класичний і простий рецепт.

Опис приготування:

Рецептів приготування домашньої сирокопченої ковбаси існує велика кількість. У цьому рецепті є своя родзинка: фосфати і стартові культури. Для чого вони, я розповідаю далі. Цей рецепт вже перевірений часом і серед інших подобається найбільше не тільки моїм рідним, але і всім, хто пробував таку ковбаску. Коньяк і горілку я не додавала (одного разу пробувала додати віскі, теж вийшло непогано, але це на любителя).

  • Яловичина - 1 кілограм
  • Свинина жирна - 1, 5 кілограма
  • Нітритна сіль - 25 грам (на кілограм м'яса)
  • Часник - 2 зубчиків
  • Цибуля - 3-5 штук
  • Мускатний горіх - 1 чайних ложок
  • Запашний перець - 1 чайних ложок
  • Черева свинячі - 1 штук
  • Фосфат - 1 грам (за інструкцією)
  • Стартові культури - 7 грам (з 1 кг)
  • Глюкоза - 1 грам (за інструкцією )
сирокопчена ковбаса - фото крок 1
1. Приготувати сирокопчену ковбасу не так просто. Для початку нам потрібно підготувати фарш: пропускаємо через м'ясорубку яловичину і жирну свинину. Додаємо подрібнений часник, перець (можна суміш перців), мускатний горіх, глюкозу, стартові культури (вбивають"погану" мікрофлору і бактерії), фосфат (без нього не вийде добитися потрібної консистенції) і обов'язково нітритну сіль. Добре замішуємо фарш, а окремо замочуємо утроби свинячі.
сирокопчена ковбаса - фото крок 2
2. Фарш повинен бути густим і пухким. Він повинен липнути до рук. Ми залишаємо його на 20 хвилин, після чого можна приступати до процесу наповнення.
сирокопчена ковбаса - фото крок 3
3. Черева потрібно дуже щільно заповнювати і міцно зав'язувати по краях. Форму і розмір ви надаєте самі. Я люблю ковбаски невеликого розміру, щоб їх зручно було коптити в моїй міні-коптильні. Вони виходять сірого кольору, це"працює" нітритний сіль. Так і має бути, а рожевий колір і кислинку ковбасі додадуть стартові культури, але вже в процесі дозрівання. Я розміщую всі ковбаски в пакет і прибираю їх в темне місце на 20 годин.
сирокопчена ковбаса - фото крок 4
4. Відкриваю через час: видно, що ковбаса почала набувати потрібний рожевий колір. Я недавно дізналася, що в закритому щільному пакеті вони швидше в'ялиться. Не бійтеся про те, що вони можуть пропасти або"задихнутися" , цього не станеться, оскільки в процесі бере участь сіль і стартові культури. Все це у відкритому продажі і доступно для придбання будь-якому покупцеві.
сирокопчена ковбаса - фото крок 5
5. Коли ковбаса стане рожево-червоної, відправляємо її коптять звичним для вас способом. У мене невелика коптильня з терморегулятором. Я часто користуюся рідким димом, а ви коптити так, як робите це зазвичай. Я коптила ковбасу близько 6 годин, після чого залишила на 10 годин провітрюватися.

Схожі рецепти