Пиріг на заквасці
(покроковий рецепт з фото)
Цей незвичайний пиріг з неповторним смаком і ароматом готується на основі закваски, яка настоюється кілька днів і складається з молока, цукру і борошна. Процес тривалий, але не складний. Дерзайте!
Успіх приготування такого пирога багато в чому залежить від уважного дотримання всіх нюансів під час підготовки закваски. Процес цей тривалий за часом, проте, не представляє особливих труднощів. Під час природного бродіння стежте за якістю закваски. Якщо бродіння буде йти недостатньо активно (утворюється мало бульбашок і дріжджовий аромат буде недостатньо вираженим), можна залишити закваску ще на добу після внесення останньої порції основних її складових.
- Молоко - 300 мілілітрів (для закваски)
- Цукровий пісок - 170 грам(150 г - для закваски, 20 г - для тіста)
- Борошно пшеничне (1 або вищий сорт) - 210 грам(60 г - для закваски, 150 г - для тіста)
- Борошно пшеничне цільнозернових - 90 грам (для закваски)
- Яйця курячі - 3 штуки
- Вершкове масло - 70 грам
- Розпушувач - 1 Ст. Ложка
- Ванільний цукор (з натуральної ваніллю) - 1 Чайна ложка
- Сіль кухонна - 1/4 чайних ложки
Підготуйте все необхідне, враховуючи, що в першу чергу потрібно тільки 3 інгредієнта - молоко, цукровий пісок і борошно, інші продукти знадобляться через кілька днів.
Для приготування закваски в першу чергу розчиніть в 100 мл молока 50 г пісочний.
Окремо змішайте 30 гр цільнозерновий і 20 гр білого борошна, просійте в молоко з цукром і перемішайте до однорідності.
Перелийте рідку масу в скляну банку і помістіть в тепле місце, накривши серветкою або рушником. Так як закваска готується кілька днів, то можна помістити банку на кухонну шафу або холодильник.
Через добу перемішайте масу дерев'яною (це обов'язково) ложкою і залиште в спокої. Повторіть цей крок ще через добу.
На четвертий день додайте в закваску ще 100 мл молока, 50 г Цукор 50 гр суміші двох видів борошна (30 гр цільнозерновий і 20 гр білої), ретельно перемішайте дерев'яною ложкою.
На п'ятий день просто перемішайте закваску, а на шостий - знову додайте молоко, цукор і борошно в тих же кількостях, що і раніше. Ретельно розмішайте і залиште закваску ще на добу.
На сьомий день закваска повинна бути готова. До цього часу в ній з'явиться багато бульбашок і характерний солодкуватий дріжджовий аромат.
Тепер можна зайнятися приготуванням тесту для пирога. Вершкове масло (м'яке) розітріть з цукром, що залишився (20 г), сіллю і ванільним цукром, введіть яйця по одному, перемішайте.
Влийте закваску в олійно-яєчну масу і з'єднайте компоненти.
Окремо змішайте розпушувач з залишилася білою мукою (150 г) і просійте в рідку суміш, перемішайте до однорідності.
Готове тісто (сметанною консистенції) для пирога на заквасці вилийте в відповідну форму (зручно використовувати силіконову) і помістіть в розігріту до 180 градусів духовку.
Випікайте пиріг протягом 45-55 хвилин до золотистого кольору, перевіряючи його готовність за допомогою дерев'яної палички.
Дайте пирогу охолонути і подавайте його, розрізавши на порційні шматочки, за бажанням посипавши цукровою пудрою.