Царські щі
(покроковий рецепт з фото)
Справжні російські щі - наваристі, ароматні і густі. Приготувати такі щі зовсім нескладно, правда процес займе більше часу, ніж зазвичай йде на приготування звичайних супів. Зате буде смачно!
Справжні російські щі готуються довго, адже раніше їх готували в печі. І, якщо ви поставили собі за мету приготувати борщ, максимально наближені до смаку до справжніх, підготуйтеся до того, що процес буде довгим. Але це не біда, адже смак страви змусить вас забути про те, як довго щі готувалися У цьому рецепті докладно розказано і показано, як приготувати царські щі. Подавайте їх до столу зі сметаною, не забудьте дрібно порубати часник із зеленню і додати їх. Буде смачно!
- Яловичина з кісточкою - 800-900 грам
- Квашена капуста - 700 грам
- Білі гриби - 400 грам
- Картопля - 4 штуки
- Морква - 2 штуки
- Цибуля ріпчаста - 2 штуки
- Корінь селери - 100-150 грам
- Стебла селери - 2 штуки
- Корінь петрушки - 1 штука
- Зелень петрушки - 20 грам
- Капуста свіжа - 200 грам
- Лавровий лист - 5 штук
- Запашний перець - 5-6 штук
- Чорний перець горошком - 8 штук
- Часник - 4 зубчики
- Вершкове масло - 1 Ст. Ложка
- Сіль - 4 чайних ложки
Найкраще варити бульйон для щей з яловичої мозкової кісточки з м'ясом. Промиваємо м'ясо, викладаємо його в каструлю. Заливаємо водою так, щоб та покрила м'ясо приблизно на 3-4 см, ставимо варитися. Коли закипить, знімаємо піну і додаємо сіль.
Почистимо корінь селери і петрушки, морквину і цибулину. Додамо все до м'яса в каструлю, варимо півтори години.
Через півтори години до бульйону додамо по кілька горошин перцю запашного і чорного, 1-2 лаврові листки. Варимо ще хвилин 30.
Гриби для щей будемо використовувати заморожені. Можна також брати свіжі або сушені. Заморожені гриби не розморожуємо!
Очистимо картоплю, викладаємо її разом з грибами в іншу каструлю. Заливаємо 3 склянками води і ставимо на вогонь. Коли закипить, знімемо пінку і додамо 1 чайну ложку солі, по парочці горошин запашного і чорного перцю, лавровий листок. Варимо 20 хвилин на невеликому вогні.
Виймаємо зварені гриби і картопля, бульйон проціджуємо.
Квашену капусту будемо гасити в духовці. Викладаємо капусту в керамічний горщик, наливаємо дві склянки окропу і додаємо вершкове масло. Закриваємо кришкою і ставимо в духовку, розігріту до 200 градусів, з 1 час.
Чистимо залишилися цибулю і моркву, нарізаємо морквину соломкою, а цибуля - кубиками.
Тонко нарізаємо свіжу капусту.
Бульйон готовий. Виймаємо м'ясо, знімаємо його з кісточки, бульйон проціджуємо.
Зварену картоплю нарізаємо невеликими кубиками.
А тепер беремо великий горщик, в якому можна готувати в духовці, і починаємо закладати в нього інгредієнти: шматки м'яса, сиру капусту, картоплю, гриби, тушковану квашену капусту, цибулю і моркву. Заливаємо все це грибним і м'ясним бульйоном.
Ставимо горщик з майбутніми щами в духовку, закриваємо кришкою і дві години млоїмо в духовці при 180 градусах. Краще поставити на деко, а не на дно духовки, т.К. Коли буде кипіти, буде вихлюпуватися.