Варення з айви з кісточками
(покроковий рецепт з фото)
Шукаєте рецепт, як приготувати варення з айви з кісточками? Пропонуємо покрокову фотоінструкцію смачного варення з цільними шматочками фрукта. Часу витрачається відносно небагато.
Айву можна брати будь-яку. Смак варення виходить кисло-солодким з бурштиновим сиропом, який схожий на мед. Смак такого варення сподобається дорослим і дітям. Можна додати менше цукру, тоді воно буде більш кислуватим. Приготування займе у вас час, проте кінцевий результат вас дуже порадує.
- Айва - 2 кілограма
- Цукор - 2 кілограма
- Лимонна кислота - За смаком
1. Беремо айву і цукру в рівних пропорціях.
2. Айву розрізаємо на дольки, вичищаємо серцевину, але кісточки не видаляти, відправляємо їх в холодильник.
3. Бланшуємо порцію шматочків фрукта. Для цього в каструлі кип'ятимо воду, додаємо лимонну кислоту і закидаємо часточки на пару хвилин.
4. Через 2 хвилини відразу виймаємо. Вони повинні залишитися твердими і ні в якому разі не повинні розпастися.
5. Відкидаємо їх на сито, щоб пішла зайва волога.
6. Перекидаємо шматочки в каструлю, де будемо варити варення, і засипаємо їх трьома ложками цукру і дрібкою лимонної кислоти.
7. Ті ж дії проводимо і з іншими шматочками, поки вся айва не закінчиться. Необхідно робити саме порційно, щоб фрукт не потемнів і не обвітрилася. Чи не використовуємо весь цукор, залишаємо для іншого етапу.
8. Накриваємо все шматочки з цукром і лимонною кислотою рушником і залишаємо до наступного ранку.
9. На наступний день відкриваємо рушник і дивимося, щоб айва дала сік.
10. Додаємо цукор, що залишився.
11. Ставимо таз на вогонь, доводимо масу до кипіння.
12. Накриваємо айву рушником і кришкою і залишаємо так на кілька годин.
13. Прибираємо рушник і варимо фрукти вдруге.
14. При третьої варіння варення ставимо на плиту і доводимо до кипіння, так кип'ятимо десять хвилин. За кілька хвилин до закінчення варіння дістаємо з холодильника серцевини і видобуваємо насіння, відправляємо їх в варення, перемішуємо і варимо.
15. Закочує варення в стерилізовані банки, також його можна їсти відразу, як охолоне. Краще, щоб воно настоялося мінімум 1 місяць, щоб кісточки просочилися сиропом.