Квас на житній заквасці
(покроковий рецепт з фото)
Літо - саме час для приготування чудового російського напою - квасу. Рецептів безліч, я пропоную один з них - квас на житній заквасці. Беріть на замітку!
Приготувати справжній квас живого бродіння дуже просто, треба тільки захотіти, а покрокова інструкція допоможе вам у цьому.
- Вода - 3 L
- Житній ферментований солод - 75 грам
- Цукор - 6 Ст. Ложок
- Закваска з житнього ферментованого хліба - 50 грам
- Дріжджі свіжі - 3 грами (використовуйте дріжджі, якщо закваска не надто активна)
Підготуйте необхідні інгредієнти для приготування квасу.
Закип'ятіть воду і остудіть її до 50 градусів, після чого всипте в неї ферментований житній солод, розмішайте, щоб не було грудочок.
Дайте солоду настояться, охолодіть до кімнатної температури.
Відлийте частина солодового настою до хлібної закваски, можна додати невеликий шматочок дріжджів, добре розмішайте.
Всипте цукровий пісок.
Влийте закваску з додаванням дріжджів.
Найперша партія квасу матиме легкий присмак дріжджів, злийте квас в глечик, а квасну гущу перелийте в іншу ємність, це буде основа для наступного квасу.
Влейте гущу в банку, додайте пару столових ложок цукру із загальної кількості, дайте гущі "попрацювати" хвилин 30 або більше, в цей час знову закип'ятіть воду, додайте в неї житній солод для наступної партії квасу, як тільки вона охолоне до кімнатної температури, влийте в гущу, додайте цукор, що залишився і залиште для бродіння.
Як тільки на квасі з'являться бульбашки і легка пінка, новий квас готовий до вживання.
Злийте квас в глечик, у нього вже немає присмаку дріжджів, він смачний, шипучий, приємно освіжає. А решта гуща буде основою для нового квасу і так до нескінченності, поки не набридне. Якщо ви хочете приготувати квас для окрошки, просто зменшіть кількість цукру. З наступаючим вас влітку, друзі, смачних і корисних напоїв!