Фітир єгипетський
(покроковий рецепт з фото)
Fıtır - не просто листковий пиріг, а божественна смакота, смак і аромат якої не передати словами… ніжний, тане в роті, крем - просто смакота, раджу всім обов'язково його спробувати!
Спочатку треба зробити дріжджове тісто, а потім з нього скрутити симпатичних "равликів" . У форму для запікання викладаємо шар тіста, потім равликів і накриваємо ще одним шаром розкачане тісто. Випікаємо протягом півгодини в гарячій духовці і подаємо.
- Борошно - 3, 5 склянки
- Молоко - 1 Склянка
- Яйце - 1 штука
- Цукор - 1 Ст. Ложка
- Сухі дріжджі - 0, 5 чайних ложки
- Сіль - 1, 5 щіпки
- Вершкове масло - 150 грам
- Молоко - 2 склянки (для начинки)
- Яйце - 1 штука
- Ванільний цукор - 30 грам
- Цукор - 3/4 склянки
- Крохмаль - 3 Ст. Ложки
Дріжджі змішуємо з теплим молоком, додаємо цукор і залишаємо на 10 хвилин. Дріжджі повинні "ожити", почати пінитися і шипіти. Це означає, вони діють! Якщо цього не сталося - дріжджі погані!
До дріжджів і молока додаємо яйце і сіль.
Поступово просіюємо борошно, мені вистачило рівно 3 склянок. Замішуємо тісто.
Викладаємо на стіл, присипаний борошном і месім. Виходить круте, НЕ липке тісто.
Колобок тесту ділимо на дві рівні частини.
Кожну частину розгортаємо якомога тонше, але воно не повинно порватися. Це досить трудомістким, так як тісто туге.
Вершкове масло розм'якшити і намазуємо їм рясно кожен пласт тесту і звертаємо в щільний рулет.
Загортаємо в равлика. Так робимо з обома частинами тесту. Загортаємо в пакети (окремо) і прибираємо в холодильник на 2-4 годину. У мене вони були 3 годину - цього достатньо. Равлики виросли трохи, роздулися.
Поки вони розстоюються, варимо крем, єгиптяни називають його "магілябія" По суті, звичайний заварний крем, вельми солодкий, але - тісто адже прісне і тут відразу настає гармонія! Отже, змішуємо цукор, крохмаль, яйце, ванільний цукор і 0, 5 склянки молока.
Розмішуємо до однорідності, щоб все змішалося, залишилися 1, 5 склянки молока нагріти, але не кип'ятити, вливаємо яєчно-цукрову суміш в гаряче молоко і все розмішуємо віночком, щоб не було грудок. Варимо кілька хвилин до загустіння.
Отже, дістаємо наших равликів через 3 годину, ось вони трохи роздулися, ожили.
Кожну равлика розгортаємо в коло діаметром приблизно 28 см. Перше коло може бути трохи менше, ніж другий, який буде верхом пирога. Перекладаємо в форму - вона може бути 24-28 см. Я взяла роз'ємну 24, але і в скляній на 28 буде відмінно! Робимо високі бортики.
Викладаємо крем в форму, він повинен охолонути і стати густим!
Зверху викладаємо другий шар тіста і підвертаємо під перший, як би вкриваючи! зверху змащуємо жовтком і робимо кілька проколів виделкою - щоб виходило повітря! випікаємо 30 хвилин при 200 градусах.
Ось готовий пиріг. Його треба повністю остудити і тільки тоді різати! Але відразу скажу - в теплому вигляді він набагато смачніше.