Соус ткемалі з хмелі-сунелі
(покроковий рецепт з фото)
Той, хто хоч раз спробував справжні грузинські соуси, напевно захотів дізнатися, як приготувати соус "ткемалі" з хмелі-сунелі самостійно. Правильніше за все готувати ткемалі зі слив (дорогий).
Рецепт соусу "ткемалі" нескладний, головне - добути кислу сливу, адже традиційно соус роблять саме з неї. У Грузії до м'яса, риби і овочів подають цей соус. Склад ткемалі також обов'язково включає часник, koriandr, червоний перець і сіль, цукор. Також часто додають і трави і спеції (Kinzu, кріп, пажитник), вони теж непогано впливають на смак готового блюда. Розповідаю і показую, як приготувати соус "ткемалі" з хмелем-сунелі.
- Перець болгарський - 1 штука (зелений)
- Перець болгарський - 2 штуки (червоний)
- Перець гострий червоний - 2 штуки
- Часник - 1, 5 штуки (головки)
- Хміль-сунелі - 2 Ст. Ложки
- Цукор - 3 Ст. Ложки
- Сіль - 1, 5 чайних ложки
- Оцет - 3 Ст. Ложки
- Koriandr - За смаком
- Естрагон сушений - За смаком
1. Для приготування ткемалі з хмелі-сунелі нам необхідно вимити і перебрати сливу. Я збираю сливове дерево. Це вид аличі. Кісточка у такий сливи не відділяється. Тому її варять, а після перетирають через сито. Я пропоную взяти сливу "угорка" або "кусати" . Вони відмінно відходять від кісточки, і їх можна знайти майже скрізь в магазинах. Досить поширений вид. Отже сливу перебираємо, видаляємо у неї кісточку.
2. До зливі додаємо червоний і зелений очищений перець, гострий пекучий перець. Занурювальним блендером подрібнюємо все в пюре. Можна використовувати м'ясорубку.
3. Для приготування соусу важливо взяти такі спеції, як хмелі-сунелі. У магазинах вони не такі ароматні, як якщо приготувати суміш самостійно. Для цього потрібно взяти насіння уцхо-сунелі (як вони виглядають, видно на фото), додавши до них коріандр, чорний мелений перець, косарка. Якщо дана процедура для вас складна в повторенні, купите готову суміш.
4. Додаємо спеції в сливову масу, ставимо варитися на невеликому вогні близько 30 хвилин. У міру кипіння маса стане буреть, все більше змінюючи колір на темно-червоними.
5. В кінці приготування додайте оцет, видавіть через прес часник. Дайте покипіти 2-3 хвилини і вимикайте. Соус можна закрити в стерильні банки або, зберігаючи в холодильнику в банках з кришкою, використовувати в їжу (не більше 3 тижнів).
6. Подайте соус до столу. Смак м'ясних страв буде чудовим!