Рецепт Щи московські фото

Щи московські
(покроковий рецепт з фото)

Українська кухня
Борошно
Вегетаріанське харчування
На обід
Напої, Квас

Щи московські - це квас. Його ще називали російським шампанським. Це один з основних і дуже популярних напоїв на Русі, який добре втаязикє спрагу і використовується для окрошки або просто так.

Ми звикли щами називати суп зі свіжої або квашеної капусти. Вона буде - це ще і квас. Пропоную вам спробувати рецепт, в якому розказано, як приготувати борщ московські - смачний і освіжаючий напій. З нього можна робити окрошку (або просто пити після баньки). Рецепт нескладний, але займе якийсь час. І обережно з готовим квасом: при відкритті пляшки може залити і вас, і все навколо. Квасу з цієї порції продуктів виходить приблизно 2.5 L. Гущу, яка залишиться на дні, використовуйте при приготуванні наступної порції щей. Удачі вам!

  • Ячмінь - 100 грам
  • Жито - 100 грам
  • Борошно гречане - 20 грам
  • Борошно пшеничне - 20 грам
  • Борошно житнє - 20 грам
  • Мед - 40 грам
  • М'ята - 3 грами
щи московські - фото крок 1
Насамперед приступимо до приготування солоду. Для цього зерна жита і ячменю ретельно промиваємо і заливаємо холодною водою на добу.
щи московські - фото крок 2
Зливаємо воду з замоченого зерна, розкладаємо останній тонким шаром на деко або в інший посуд.
щи московські - фото крок 3
Через день-півтора почнуть з'являтися перші паростки.
щи московські - фото крок 4
Через 4-5 доби наше зерно буде виглядати приблизно ось так.
щи московські - фото крок 5
Перекручуємо зерна з паростками через м'ясорубку. Для щей нам знадобиться по столовій ложці ячмінного і житнього солоду. Решту можна заморозити.
щи московські - фото крок 6
Змішуємо гречану, житнє і пшеничне борошно.
щи московські - фото крок 7
Додаємо до борошна солод, перемішуємо і заливаємо 100 мл. Окропу. Перемішуємо, накриваємо і залишаємо тісто в теплому місці години на 3-5.
щи московські - фото крок 8
Мед розчиняємо в мятном відварі.
щи московські - фото крок 9
Викладаємо тісто в ємність - в 3 L. Банку, додаємо розчин меду в мятном відварі і доливаємо теплу воду до повної банки. Гарненько розмішуємо. Можна перелити у велику за обсягом посуд. Накриваємо марлею - і нехай квас бродить. Для кращого бродіння можна додати грам сухих дріжджів. Через добу квас повинен вирувати. Зливаємо рідину без осаду в пляшки, закупорюємо і ставимо в холодне місце.

Схожі рецепти