Пшеничний хліб бездріжджовий
(покроковий рецепт з фото)
Як відомо, хліб - всьому голова. А вже якщо його готувати самостійно, то він адже ще може бути і корисним! ось, як приготувати пшеничний хліб бездріжджовий. Терпіння - і все вийде!
Домашній хліб на заквасці це не просто приготування їжі, це магічний ритуал! Ти вирощуєш бактерії, вони народжуються і множаться під впливом найпростіших дій. Дріжджі дуже шкідливі для організму, і голос дріжджів, навпаки, несе в собі користь. Так що працюйте і покращуйте своє життя!
- Борошно пшеничне - 1 кілограм
- Мед - 1 Чайна ложка
- Масло рослинне - 2 Ст. Ложки
- Сіль, спеції - За смаком
- Яйця - 1 штука
Робимо закваску. 1 ст. Ложку борошна заливаємо 1 ст. Ложкою води кімнатної температури. Перемішуємо і залишаємо в неокісляющейся ємності під марлею. Закваска визріває в теплі. Кожен день кладемо ложку борошна і води, розмішуючи до консистенції сметани. Вранці закладаємо, ввечері ще раз перемішуємо. На 4-й день можна додати ложку меду. На 7-8-й день закваска повинна бути готова. Термін її дозрівання залежить від температури в приміщенні. Закваска повинна пузиритися.
Закваску використовуємо замість дріжджів. Борошно просіваємо як зазвичай. Розраховуйте пропорцію борошна і закваски по вазі, приблизно 60 з 40 або 50 з 50. Розводимо закваску теплою водою і додаємо в борошно. Поступово вливаємо теплу воду. Гарненько вимішують тісто. Воно не повинно бути крутим. Кладемо сіль і спеції за смаком. Тепер тісто залишаємо в посуді, накриваємо рушником і ставимо в тепло, щоб вона підіймалась.
Тісто піднімається довго. Зазвичай я ставлю його на ніч. Закваска добре піднімає тісто, особливо якщо зроблена правильно. Після того, як тісто піднялося, дістаємо форми, в яких буде пектися хліб. Змащуємо їх рослинною олією. Кладемо тісто в кожну форму так, щоб залишилося місце для його підйому. Накриваємо рушниками і знову ставимо в тепло, можна прямо на батарею.
Через 2-3 години ставимо випікати хліб в духовку, або в хлібопічку, або в мультиварку. Перед цим я змастила верхівки тіста збитим жовтком. Температуру робимо середню, градусів 170. На низ духовки можете поставити сковороду з водою. Тоді хліб не підгоратиме знизу, а також вийде більш ніжним. Випікаємо близько години, до коричневою скоринки.
Щоб перевірити, наскільки він пропікся, разрежем його. Така ось буханець, пориста і апетитна, як і належить справжньому хлібу. Такий хліб краще зберігати в щільному пакеті або у вологому рушнику. Він дуже довго не пліснявіє, так що готувати можна на 10 днів сміливо!