Джем з чорносливу без кісточок на зиму
(покроковий рецепт з фото)
Найсмачніший і ароматний джем на зиму - з чорносливу. Тільки використовувати потрібно сливи сорту "угорка", інші сливи - кислі на смак і вам буде потрібно дуже багато цукру для нівелювання.
Розрахунок інгредієнтів вказано на ємність 0, 5 L. Барвистий сливовий джем - ідеальний дует для підсмажених тостів на сніданок. Його можна подати з будь-якої солодкої випічкою, з скибочками хліба і вершковим маслом. Термін придатності заготовки - 1, 5 року, так як в ній немає кісточок. Зберігайте її в прохолодному, темному місці.
- Слива - 500 грам (різноманітність "угорка ")
- Цукор - 200 грам
- Лимонний сік - 0, 5 чайних ложки
- Вода - 100 мілілітрів
Підготуйте інгредієнти. У рецепті використовуються банки об'ємом 0, 3 літра і 0, 2 L.
Зливи перемістіть в миску і залийте холодною водою, ретельно промийте.
Розріжте сливи на половинки і видаліть кісточки. Пошкоджені плоди видаліть.
Наріжте половинки слив дрібними шматочками прямо в казан або каструлю з антипригарним дном.
Всипте цукровий пісок, влийте воду і лимонний сік. Замість соку лимона можна додати дрібку лимонної кислоти, щоб вона оттенила солодкість ласощі.
Помістіть ємність на плиту і доведіть її вміст до кипіння, зменшіть нагрів і млоїте все близько 20-25 хвилин, поки шматочки фруктів не стануть м'якими. При нагріванні зливу змінить свій синій колір на бордовий.
Перелийте вміст ємності в миску з високими бортиками і отпюріруйте занурювальним блендером приблизно 2-3 хвилини.
Обшпарте банки і кришки окропом або простерилизуйте їх на водяній бані. Перелийте сливовий джем в казан назад і доведіть до кипіння. Дійте акуратно, накриваючи ємність кришкою, так як джем почне булькати!
Перелийте його в гарячі банки і відразу ж закрутіть гарячими кришками по різьбі. Перевірте консервацію на герметичність і залиште остигати. Після охолодження перенесіть на місце зберігання.