Бабушкін домашній хліб
(покроковий рецепт з фото)
Яким повинен бути бабусин домашній хліб? правильно, красивим, ароматним, смачним, таким, який більше ніде не спробуєш, тільки в гостях у бабусі. Пропоную рецепт такого хліба.
Бабушкін домашній хліб - це як спогад про дитинство, коли все найсмачніше було у бабусі, в тому числі і її домашній хліб. Звичайно, скільки бабусь, стільки і рецептів цього хліба, це лише один з багатьох. Спробуйте, може і вам сподобається, щоб побалувати своїх онуків. Дивіться покроковий рецепт і готуйте із задоволенням.
- Молоко - 150 мілілітрів
- Вода - 150 мілілітрів
- Дріжджі "левіт Мадре" - 70 грам (якщо немає такої закваски, просто додайте +10 грам до кількості дріжджів, +30 грам до кількості води, + 30 грам до кількості борошна)
- Борошно пшеничне - 330 грам (вищий сорт)
- Цукор - 1 Чайна ложка
- Сіль - 1 Чайна ложка
- Дріжджі - 3 грами (хлібопекарські, свіжі)
Підготуйте інгредієнти. Краще ставити тісто з вечора.
У миску для замішування тіста влийте молоко і воду, додайте сіль, цукор, дріжджі.
Додайте закваску "левіт Мадре" . Якщо такий закваски немає, то додайте відповідно + 10 грам до кількості дріжджів, + 30 грам до кількості борошна, + 30 грам до кількості води.
Щоб закваска добре розійшлася, розітріть її руками.
Всипте просіяне борошно, замісіть тісто.
З періодичністю в 30 хвилин зробіть три обминання методом "розтягнути і скласти", після чого приберіть тісто на ніч в холодильник, не забувши накрити харчовою плівкою.
На ранок тісто з холодильника виглядає так, воно добре збільшилася в обсязі.
Присипте робочу поверхню столу борошном, акуратно викладіть тісто, його вже не треба місити, щоб "на забити" борошном утворилися пори.
Розтягніть злегка тісто в пласт, подверніте край тесту до центру і ребром долоні зробіть пробивання, закріпивши тісто.
Далі зробіть ще один оборот тесту, сформувавши батон, podkatayte, защіпніте шов.
Перекладіть тісто "швом" вниз на деко, дайте расстойку 1 час, нічим накривати не треба, нехай тісто зверху злегка підсохне.
Через годину зробіть гострим ножем або лезом бритви надрізи. Випікайте перші 10 хвилин при максимальній температурі 240 градусів з парою, після чого скиньте температуру до 180 градусів і випікайте ще 40 хвилин.
Готовий хліб слід остудити до кімнатної температури на решітці.
Ну а тепер можна дегустувати бабусин хліб.
Хліб вийшов з хрусткою скоринкою зверху і з м'яким пористим м'якушем всередині. Він дуже смачний, такий, який і повинен бути хліб у бабусі. Пробуйте на здоров'я!