Вівсяний кисіль «монастирський»
(покроковий рецепт з фото)
Вівсяний кисіль "монастирський" може бути як абсолютно пісним, так і скоромним, тобто з додаванням олії, молока або вершків. Нижче наведено рецепт пісного вівсяного монастирського киселю.
Вівсяний кисіль "монастирський" можна готувати тривалим способом із замочуванням крупи на добу, але можна приготувати так, як описано в даному рецепті. Рецепт простий і він докладно викладено в покрокових рекомендаціях. За цим же рецептом можна зварити не пісні кисіль, а скоромний. Для цього замініть воду на молоко, додайте вершки або вершкове масло. Кисіль може бути і несолодким, тоді в нього варто додати замість варення або меду обсмажену цибулю.
- Крупа "геркулес" - 1 Склянка
- Вода - 3 склянки
- Масло рослинне - 1 Чайна ложка
- Сіль - 0, 5 чайних ложки (або за смаком)
- Цукор - 1 Чайна ложка (або за смаком, можна замінити на мед)
- Лимонний сік - 1 Чайна ложка
Підготуйте інгредієнти.
Замочіть крупу "геркулес" в холодній воді, залиште на добу до легкого закислення. Можливий інший, швидший варіант, замочіть на 3 годину, а в подальшому додайте 1 чайну ложку лимонного соку.
Процідіть суміш через сито. Крупу можна використовувати в подальшому для випічки хліба, замочити для киселю або використовувати на інші цілі.
Влийте проціджений частина в сотейник, нагрійте до кипіння, приправити сіллю, додайте цукор (або мідь), влийте 1 чайну ложку лимонного соку. З моменту закипання варіть близько 1 хвилини до загустіння.
Поки нагрівається кисіль, підготуйте посуд, змастіть її рослинним маслом.
Як тільки кисіль загусне, зніміть його з вогню і розлийте в підготовлений посуд. Подавайте холодним. Як доповнення можна додати варення, джем, свіжі ягоди або фрукти. В даному рецепті доданий джем з лісових ягід. Вийшло смачне, корисне, при цьому низькокалорійне блюдо.