Суп з глив
(покроковий рецепт з фото)
Гливи - не надто популярні, але неймовірно смачні гриби. Пропоную приготувати гарячий суп з глив - ситний, наваристий і, я б сказала, ефектний. Куди смачніше і цікавіше супу з шампіньйонів.
Гливи - гриби дуже прості, доступні і недорогі, однак суп з глив виходить навіть більш наваристим і, на мою думку, смачним, ніж суп з білих грибів або лисичок. Запевнюю вас - приготувавши суп з глив за цим рецептом і з'ївши порцію, ви не зможете відязикати собі в величезному бажанні налити добавочку
- Гливи - 1 кілограм
- Корінь хрону - 1 штука
- Морква - 2 штуки
- Борошно - 2/3 склянки
- Яйця - 2 штуки
- Сіль, перець - - За смаком
- Kartofelina - 2 штуки
- Цибулина - 1 штука
- Огірок квашений - 1/2 штуки
Гливи гарненько промиваємо, відокремлюємо капелюшки від ніжок.
Красиві капелюшки поки залишаємо в спокої, а все інше - ніжки, підстави та занадто великі, старі капелюшки - заливаємо 3 літрами води, туди ж додаємо розрізану уздовж навпіл моркву і корінь хрону (або будь-який інший білий корінь, який є в господарстві). Ставимо на середній вогонь, доводимо до кипіння і варимо ще 1 годину під прикритою кришкою.
А поки суп вариться - змішаємо борошно, 2 яйця і трохи солі.
Замішуємо з цієї суміші тісто. Якщо буде погано клеїтися - додайте ще трошки муки.
Загортаємо тісто в серветку, даємо йому постояти хвилин 15, після чого розгортаємо його в тонкий соковитий і залишаємо ще хвилин на 15.
Потім чинимо так: сочень нарізаємо на вузькі смужки довжиною десь 5 см, накладаємо їх один на одного, а потім вирізаємо з них тонку локшину. Для наочності дивіться на фото.
Залишені красиві капелюшки глив дрібно нарізаємо.
З бульйону дістаємо все, що в ньому варилося - ніжки і інші частини глив, моркву і корінь хрону. Якщо треба, проціджуємо бульйон (ми не проціджували). В чистий бульйон додаємо дрібно нарізані капелюшки глив і кубиками нарізану картоплю.
Ставимо суп варитися. Поки він вариться - займаємося овочами. Цибулю нарізаємо тонкими кільцями або півкільцями, морква і огірок - соломкою. Розтоплюємо в сковороді вершкове масло, додаємо цибулю, через 1-2 хвилини додаємо моркву і огірок, і готуємо на середньому вогні до пом'якшення цибулі і моркви.
Коли картопля в супі буде практично готовий - додаємо в каструлю трохи солі і овочеву піджарку.
Відразу слідом за овочами додаємо в каструлю локшину.
Варимо на середньому вогні ще 3-4 хвилини до готовності локшини і картоплі. Потім даємо супу трохи настоятися під кришкою, після чого розливаємо по тарілочках і подаємо. Смачного!